SHM 2013 (English)

Participlants of the Course (April 3-June 20, 2013)

  1. Anthony Surenthirakumar (Srilanka)
  2. Antony Koneti (Bangalore)
  3. Bober Aleksander (Polonia)
  4. Charles Jocris Mortela (Philippines)
  5. Eugenius Paulus Madoni (Indonesia)
  6. John Francis Adele (East Nigeria)
  7. Fred Wanzala  (East Africa)
  8. George Nandalath (East Africa)
  9. George Nelliyaniyil (St. Thomas, India)
  10. Gilbert Quenano (Philipines)
  11. Jaison Perupalliolickal (North East India)
  12. Jesu Raj (East Africa)
  13. Jijo Jose (St. Thomas, India)
  14. Joseph Jeyaseelen (Srilanka)
  15. Jude Behin (Srilanka)
  16. Marcel Oparaji (East Nigeria)
  17. Polak Tomasz (Polonia)
  18. Richard Soren    (Chennai, India)
  19. Francis Ofoegbu (West Nigeria)
  20. Rodolphe Mbida (Cameroon)
  21. Sid Ching (East Asia)
  22. Tom Mc Gann (USA)

Spanish 2011 April-June

  1. Fausto Cruz (Antillas)
  2. Juan Andrés Hidalgo (Antillas)
  3. Daniel Velazquez (Argentina-Uruguay)
  4. Fernando Mendes Fonzar (Brazil)
  5. Sidney Teixeira da Silva (Brazil)
  6. Luis Villa(Paraguay)
  7. Eric Fernández (Centro America)
  8. Carlos González (Centro America)
  9. Julio Corredor (Colombia: Occidental)
  10. Carlos Bernal (Colombia Oriental-Ecuador)
  11. Vicente Montiel (México)
  12. Romualdo Sousa Almeida (Portugal)
  13. Warner Stalin Gómez Alarcón (Perú- Bolivia)
  14. Luis Ricardo Urbano Otárola (Perú- Bolivia)
  15. Tadeusz Mrzygółd (Polonia)
  16. 16.Mathew Vadakkel (North East India)
  17. 17.Jose Sanchez (USA)
  18. 18.Brian O’Culley (USA)
  19. 19.Álvaro Arias Infante (Venezuela)

English 2010 April-June

  1. Amador Tumbaga (Phillipines)
  2. Anthony AgugoOkey (Nigeria. W)
  3. Anthony ObadinaOluwole (Nigeria.W)
  4. Anthonyaiah Everest Dias (Srilanka)
  5. Bibin Joseph Vadakkekunnel (St.Thomas)
  6. Elmer Cantular Tanael (Phillipines)
  7. Felix Clement Rajendran(Chennai)
  8. George Vayaliparampil (Uganda)
  9. Jean Baptist Makilandi Mambanzikisa (Central Africa)
  10. Joaquín Béjar Alvarado (Zimbabwe)
  11. Kenneth Oguejiofor Okechukwu (Nigeria.E)
  12. Mahendiran Karibasuvan (Chennai)
  13. Manoj Kandathinkara(Bangalore)
  14. Paul Toppo (Chennai)
  15. Peter Rwiza Rwezahura (Tanzania)
  16. Rollland Onuekwusi Chidiebere (Nigeria.E)
  17. Sebastian Thoonickavil (NE india)
  18. Thomas Vellappat (Bangalore)
  19. Yohanes Krisostomus Jawa (Indonesia)
  20. Yosef Ferdinandus Mello (Indonesia)

SHM 2008 (English) April-June

  1. 1.Kim Sung Woong Peter (Korea)
  2. 2.Jorge Castillo. (Peru)
  3. 3.Roy Arackal (St. Thomas)
  4. 4. Mathew Mechirackal (St. Thomas)
  5. 5.Robert Kycia (Poland)
  6. 6.Venatius Umennebuaku (Nigeria)
  7. 7.Terrence Agu. (Nigeria)
  8. 8.Christopher Fosudo (Nig. Ind.del)
  9. 9.Musa Moses Okpanachi (Nig. Ind. Del)
  10. 10.Jerome D’Souza (Bangalore)
  11. 11.Tomy Akkappadickal (North East)
  12. 12.Edwin Netlas (Uganda)
  13. 13.Winnarasu (Chennai)
  14. 14.Timothy Ogutuh (Kenya)
  15. 15. Mauricio Ulep (Phillipines)
  16. 16.Pedro Cleofe (phillipines)
  17. 17.Royestan Jeyaraj (Srilanka)
  18. 18.Agustinus Supur (Indonesia- one week only)
  19. 19.Gerald Kumar (Vietnam)

Spanish April-June, 2006

  1. Alejandro J. Carbajo (Russia)
  2. Alfredo Melani (Argentina)
  3. Angel Iván García Rodríguez (Chile)
  4. Bruno (Nigeria)
  5. Carmelo González, cmf (Rep.Dominicana)
  6. Francisco Díaz Castañeda (Mexico)
  7. Jeremías Lemus (Central america)
  8. Jhon Jairo Florez (Colombia Occ.)
  9. Jose Milam (Guinea Ecuatorial)
  10. Luis Maguiña Prudencio (Peru)
  11. Robério Vieira Cabral (Brazil)

English April-June, 2005

  1. Abraham Karoor (Blre)
  2. Augustine Medaiyedu (Nigeria)
  3. George Mattam (Blre)
  4. Joseph Kidangayil (S.Thom)
  5. Leonard Iwuagwu (Nigeria)
  6. Noel Daduya (Phillipines)
  7. Paul Mario Ekechukwu (Nigeria)
  8. Sebastian Ponnattil (S.Thom)
  9. Selvakumar. S (Chennai)
  10. Stanislaus .S (Chennai)
  11. Sudhir Upasi (Chennai)
  12. Vincent Lee (E.Asia)
  13. Yoanes Maria Vianey